CARDBLOCKS – tekturowe klocki

Tektura to nie tylko materiał na opakowania, o czy przekonywaliśmy wielokrotnie. Dziś kolejny przykład ciekawego zastosowania tektury i to z własnego podwórka. CARDBLOCKS to dwa elementy – klocek o oryginalnej konstrukcji i specjalny łącznik, razem umożliwiają tworzenie niezwykłych form przestrzennych. To polski patent i krajowa produkcja, a że klocki powstają z kartonu, to także produkt przyjazny środowisku.

Twórcą klocków jest inżynier ochrony środowiska Piotr Nawracała, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury. Klocki, jak sam mówi, są konsekwencją badań nad opakowaniami z kartonu o dowolnym kształcie oraz pojawieniem się wnuczki w rodzinie. To dla niej dziadek wymyślił klocki.

Okazało się jednak, że stworzony system elementów konstrukcyjnych z tektury, ma ogromy potencjał dla odbiorców w każdym wieku. Z płaskiego arkusza kartonu można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie. Klocki rozwijają umiejętność tworzenia konstrukcji, uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a przy tym są doskonałą rozrywką, która rozwija inwencję twórczą i pobudza kreatywność.

Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS to alternatywa dla plastikowych zabawek. Ich innowacyjność polega na tym, że każdy element musi zostać przez dziecko samodzielnie złożony, a dopasowywanie i łączenie części oraz zginanie płaskich powierzchni, udoskonalają umiejętności manualne dziecka, szczególnie precyzję ruchów dłoni i palców. Rozwijają także koordynację wzrokowo-ruchową oraz pobudzają wyobraźnię przestrzenną, a ponieważ wymagają zaangażowania i skupienia uwagi, to rozwijają również koncentrację.

Można z nich zbudować zamek, domek, most, stolik z krzesełkami lub coś innego – od prostych brył po bardzo złożone konstrukcje, a także przekształcać zrealizowane projekty w coś innego. Klocki przemycają także trochę wiedzy matematycznej – w systemie CARDBLOCKS dostępne są do złożenia kopuła, rotunda, bryły platońskie, a wkrótce również kilka innych klasycznych brył.

Ekologiczne klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS produkowane są w Polsce, z tektury typu kraft. Posiadają certyfikaty ekologiczności oraz są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Można je składać wiele razy, to nie jednorazowa zabawka, której po złożeniu nie daj się przekształcić. Klocki można kolorować farbami, kredkami czy pisakami, co nada przygotowanej konstrukcji indywidualny charakter. Zainteresowanym ich wypróbowaniem życzymy miłej zabawy.

Źródło: cardblocks.com

Bookmark the permalink.