Internetowe warsztaty techniczne FEFCO

23 lutego 2021 r., Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO). zorganizowała pierwsze internetowe warsztaty techniczne zatytułowane „Wyrafinowane przepowiadanie przyszłości – monitorowanie i kontrolowanie własnych procesów produkcyjnych”. W wydarzeniu online, na żywo wzięło udział ponad 280 uczestników.

Warsztaty internetowe zgromadziły dostawców i producentów z branży tektury falistej. Prezenterzy byli nagrywani podczas wystąpień, odpowiadali także na żywo, na pytania publiczności. Prelegenci z różnych firm i krajów podzielili się najnowszymi wiadomościami na temat innowacji w branży, przedstawili także swoje spostrzeżenia w tej dziedzinie. Spotkanie składało się z dwóch sesji, a główne tematy jakie zostały poruszono to „Optymalizacja procesów pod kątem monitoringu i kontroli jakości tekturnicy” oraz „Monitoring i kontrola jakości dla maszyn przetwórczych”.

Warsztaty otworzyła Eleni Despotou, Sekretarz Generalny FEFCO, która podziękowała Komisji ds. Produkcji FEFCO za przygotowanie programu i organizację wydarzenia, prelegentom oraz sponsorom – firmom Electronics for Imaging i Valmet.

Pierwsza sesja, poranna, poświęcona była optymalizacji procesów w monitorowaniu i kontroli jakości tekturnicy (maszyny do tworzenia arkuszy tektury falistej). Przedstawiono nowe osiągnięcia w tej dziedzinie oraz praktyczne rozwiązania w zakresie kontroli temperatury oraz wilgotności papieru i tektury, kontroli jakości w zamkniętej pętli poprzez prowadzenie pomiarów online, innowacje w monitorowaniu procesów, technik mikrofalowych oraz najnowsze osiągnięcia badawcze w zakresie wrażliwości papieru na wilgoć.

Podczas sesji popołudniowej omawiano postęp w monitorowaniu i kontroli jakości maszyn przetwórczych. Poruszone tematy to inspekcja i kontrola druku na tych maszynach, kontrola jakości falcowania i składania pudełek. Rozmawiano również o utracie kompresji podczas procesów przetwórczych i sposobach jej monitorowania. Podsumowując, sesja ta była poświęcona sposobom monitoringu procesów produkcyjnych, które przekładają się na zmniejszenie ilości odpadów i poprawę jakości produktów.

Końcowe przemówienie wygłosił Marc Van Damme, przewodniczący Komisja ds. Produkcji FEFCO, która opracowała program i koncepcję warsztatów. Jeszcze raz podziękował wszystkim firmom i prelegentom, którzy wzięli udział w spotkaniu oraz podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie, a także Sekretariatowi FEFCO który odpowiadał za organizację warsztatów.

Źródło: fefco.org

Bookmark the permalink.