Kartony do przeprowadzki

Przeprowadzka to spore wyzwanie i najczęściej stresujące przeżycie. Aby przebiegła sprawnie, wymaga odpowiedniego przygotowania, czego najważniejszym elementem jest właściwe spakowanie wszystkich przedmiotów, co pozwoli na ich bezpieczny transport. Bez względu na to, czy sami będziemy przewozić przygotowane paczki, czy korzystamy z firmy przeprowadzkowej, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie opakowania. Najlepiej do tego celu nadają się pudła z kartonu – są jednocześnie lekkie i bardzo wytrzymałe.

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych opakowań do przeprowadzki, najpopularniejsze są te wykonane z tektury. Sprawdzają się doskonale – są lekkie, tanie i wytrzymałe. Możemy nabyć je w różnych rozmiarach i z różnej grubości kartonu, co pozwala odpowiednio dostosować je do pakowanych rzeczy — od drobnych przedmiotów po sprzęt AGD i meble. Dzięki właściwie dobranym kartonom proces pakowania i samej przeprowadzki przebiegnie szybko, bezpiecznie i bez niepotrzebnego wysiłku.

Wybór konkretnego kartonu zależy przede wszystkim od tego, co będzie w nim transportowane. Jeśli chodzi o ubrania, pościel i inne lekkie przedmioty można zapakować je bezpośrednio do pudełek, nawet dużych, bez obaw o to, że się zniszczą. Produkty szklane, artykuły RTV i AGD czy inne delikatne przedmioty warto dodatkowo zabezpieczyć, na przykład wyściółką z papieru. W tym przypadku ważne jest, aby między kartonem a przedmiotem nie było wolnej przestrzeni. Przedmioty tego typu nie mogą przesuwać się wewnątrz opakowania, ponieważ może to doprowadzić do ich uszkodzenia lub zniszczenia.

Wybierając opakowanie kartonowe do przeprowadzki należy zwrócić uwagę na grubość tektury z której zostało wykonane. Generalna zasada jest taka, że im grubszy karton, tym bardziej wytrzymały. Im więc cięższą zawartośc planujemy umieścić w opakowaniu, tym z mocniejszego kartonu musi ono być wykonane.  Kartony z tektury 3-warstwowej wykorzystujemy do pakowania lekkich rzeczy jak ubrania czy pościel. Pudełka wykonane z 5-warstwowej tektury zapewniają bardzo dobrą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, spakujemy więc do nich cięższe rzeczy oraz takie które muszą być szczególnie chronione podczas transportu jak np. szkło.

Opakowania z kartonu mogą mieć nie tylko różnorodne rozmiary ale także kształty i formy zamykania, dlatego można dopasować je do wszystkiego co przewozimy. Przed przeprowadzką należy wyposażyć się w różne pudełka. Nie wszystko powinniśmy pakować do dużych pudeł, ponieważ może pojawić się problem z ich przenoszeniem. W wielu przypadkach lepiej spakować więcej mniejszych, a przez to lżejszych pudełek, bo ich transport jest łatwiejszy i szybszy. Takie pudła bez problemu umieścimy w samochodzie przeznaczonym do transportu a także wniesiemy do nowego lokum.

Krtony do przeprowadzki mają również inne zalety. Są bardzo lekkie, dlatego nie zwiększają znacząco masy całkowitej transportu, co podczas przeprowadzki ma znaczenie. Są także przyjazne dla środowiska, a obecnie to bardzo ważna kwestia. Po wykorzystaniu można je rozłożyć na płasko i dzięki temu łatwo przechować do kolejnej przeprowadzki lub wykorzystać do innego celu np. do przechowywania różnych przedmiotów w piwnicy czy magazynie.

Bookmark the permalink.