Konkurs Pro Carton Student Video Award

Z roku na rok konkurs Pro Carton’s Student Video Awards zyskuje coraz większą popularność. W kwietniu rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do jego trzeciej edycji, które potrwa do 26 czerwca 2022 r. Według przewidywań, liczba uczestników w tym roku ma być znacznie większa niż w poprzednich edycjach. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Pro Carton Student Video Award to konkurs na film o zaletach kartonu i tektury. Do udziału zaproszeni są studenci studiów dziennych uczelni europejskich. Ich zadaniem jest przygotowanie materiału wideo, w którym należy w oryginalny sposób promować lub wyjaśniać jedną lub kilka zalet kartonu/tektury. Film wideo musi trwać od 30 sekund do dwóch minut i pozostawiać pole do interpretacji. co pozwala na szeroki wachlarz pomysłów do wykorzystania.

Twórca zwycięskiego filmu otrzyma 5000 EUR. Nowością wprowadzoną w tym roku, jest wybór najlepszego filmu przez publiczność. Twórca filmu, który zbierze największą liczbę punktów w tym głosowaniu, otrzyma kamerę sportową GoPro HERO10 wraz z akcesoriami.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu: tektura to najbardziej zrównoważony materiał opakowaniowy zarówno pod względem ekonomicznym jak i ekologicznym. Pragniemy, aby uczestnicy pomogli nam w rozpowszechnianiu tej informacji. Chcemy wyłonić kreatywnych studentów, którzy wykażą się pasją do kartonu/tektury i będą o tym opowiadać światu.

W zeszłorocznej edycji konkursu Pro Carton Student Video Award wzięli udział studenci 38 uczelni z 17 europejskich krajów, to ponad dwukrotnie więcej, niż w inauguracyjnej edycji w 2020 roku. Świadczy to o rosnącej świadomości zalet tektury wśród młodzieży. Jury było zachwycone jakością i liczbą zgłoszeń. Kluczowymi kryteria w ocenie materiałów wideo było przekazanie głównych przesłań Pro Carton, oddziaływanie na odbiorców poprzez oryginale pomysły i snucie opowieści oraz jakość wykonania filmu.

Zwycięzcami zeszłorocznej edycji zostali:

  • Isa Mutevelic za film „Carton Boat”, w którym zademonstrowała wytrzymałość i wszechstronność tektury, tworząc z niej łódź i pływając nią po jeziorze.
  • Silvia Baldo i Olimpia Bonvecchio za film „OPTICARTON – The vision outside the box” -nakręconym z perspektywy pierwszej osoby, pokazuje osobę zakładającą gogle z kartonu, które zmieniają postrzeganie otaczającego świata.
  • Eve Pitt za film „Packaging For A Better World”, przedstawiający mężczyznę w swoim warsztacie, który używa tektury do stworzenia pięknego środowiska naturalnego składającego się z wodospadów, skał i drzew.

Pełny opis i zasady konkursu jest dostępny po adresem: www.procarton.com/awards/pro-carton-student-video-award/

Źródło: procarton.com

Bookmark the permalink.