Konsola z kartonu

Udowadnialiśmy już wielokrotnie, że tektura to materiał, który znajduje liczne zastosowania. Oprócz opakowań można tworzyć z niego wiele przedmiotów codziennego użytku jak meble czy zabawki, ale i dzieła sztuki. Jest też świetnym materiałem dla majsterkowiczów, dzięki kreatywności połączonej z umiejętnościami technicznymi, można z niego tworzyć niezwykłe modele.

W internecie można odnaleźć mnóstwo przykładów niezwykle zaawansowanych urządzeń zbudowanych z tego materiału. Czasem jednak znajduje się coś, co może zaskoczyć nawet największych optymistów, jeśli chodzi o możliwości stosowania tektury. Tak na przykład dzieje się oglądając filmy youtubera z Wietnamu Josepha Nguyena, twórcy kanału Sata Production. Z kartonu potrafi zbudować dosłownie wszystko, a jego kreatywność w wykorzystaniu kartonu jest niezwykła.

Joseph Nguyen pochodzi z Nam Dịnh i studiuje mechatronikę na University of Science and Technology w Hanoi. Jego kanał – Sata Production, mimo niezbyt długiego okresu istnienia ma już ponad 260 tys. subskrypcji i miliony wyświetleń. Umiejętności i pomysłów przyciągających publiczność mu nie brakuje. Na szczególną uwagę zasługuje kartonowa konsola, na której można zagrać między innymi w „Super Mario Bros”, „Ouchy Bird” czy „Flappy Bird”.

Jego urządzenie robi olbrzymie wrażenie – stworzone od zera tylko z kartonu, kilku kabelków, silniczka i spinacza do bielizny. Najciekawiej, naszym zdaniem, prezentuje się, hit firmy Nintendo, kartonowa wersja gry „Super Mario Bros”. Zainteresowanych zbudowaniem takiej konsoli, odsyłamy do filmowych produkcji Josepha z instrukcją jej wykonania. Możecie wykorzystać jego pomysły, lub rozwinąć je, tworząc inne gry w wersji kartonowej. Może ktoś podejmie się wykonania tekturowej wersji polskiej superprodukcji „Wiedźmina”?

Załączamy film prezentujący grę „Super Mario Bros”, ale w szczególnej wersji. Joseph zbudował ją dla swojego chomika. Jak widać zwierzęta też korzystają na jego pomysłach.

Bookmark the permalink.