Opakowania kartonowe

Problemy klimatyczne przekładają się na rosnący nacisk na ochronę środowiska. Świadomość zagrożeń jaki niesie naszej planecie cywilizacja i wysoki konsumpcjonizm sprawia, że rośnie liczba osób która chce coś w tym zakresie poprawić. Konsumenci zmieniają swoje przyzwyczajenia, wybierając produkty ekologiczne, co odnosi się także do opakowań. Pudełka kartonowe wciąż są najbardziej przyjaznym środowisku typem opakowań, są więc bardzo pożądane na rynku.

Aby jednak właściwie spełniały swoją rolę muszą być odpowiednio dostosowane do zawartości. Zanim towar trafi na sklepową półkę, musi przebyć długą drogę w czasie której narażony jest na różne niebezpieczeństwa, szczególnie na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku produktów przemysłowych uszkodzenia takie obniżają estetykę opakowania, najczęściej nie mając wpływu na jakość zawartości, ale nawet to jest niepożądane. Inaczej jest w przypadku produktów spożywczych. Zawartość takiego opakowania w żadnym wypadku nie może być narażona na kontakt z otoczeniem, bo to doprowadzi do strat, które sprawią, że system takiego pakowania przestanie być ekologiczny. W tym przypadku jednym z najważniejszych kryteriów jest trwałość.

Pudełka kartonowe charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia, w szczególnych przypadkach mogą być wykonane z grubej, bardzo wytrzymałej tektury, jednak i tu należy na uwadze mieć ekologię. Małe opakowania, jeżeli nie wymaga tego szczególny przypadek zawartości, nie mogą być wykonane ze zbyt grubej tektury. Nie będzie to ani ekonomiczne, ani ekologiczne. Podnosi wagę i objętość produktów, co przekłada się na koszty magazynowania i transportu oraz zwiększa ilość odpadów, które także nalezy transportować. Aby opakowanie było właściwe pod każdym względem, należy je odpowiednio zaprojektować. Jeżeli zadanie to powierzymy specjalistom, nie będzie to żadnym problemem.

Zlecając przygotowanie projektu i produkcję opakowań doświadczonym podmiotom oszczędzamy czas i pieniądze. Postępując w ten sposób zyskujemy pewność, że nasze opakowanie zostało zaprojektowane w pełni optymalnie, z uwzględnieniem wszystkich aspektów, zarówno ekologicznych, ekonomicznych jak i prawnych. Outsourcing ma pełne uzasadnienie, zwłaszcza, że producenci opakowań dysponują nie tylko ogromnym doświadczeniem, co przełoży się na znacznie szybszą realizację zlecenia, ale posiadają również certyfikaty, które jeszcze bardziej podniosą wartość opakowania np. certyfikat FSC (opakowania ekologiczne).

Istotną kwestią jest także wygląd opakowania. Obecnie najmodniejsze są jednolite tekturowe opakowania, w 100% nadające się do recyklingu. Jednak aby potencjalny klient zwrócił na nie uwagę, powinno się jakoś wyróżnić. Można to osiągnąć np. nanosząc na pudełko nadruk flexo. W tym przypadku projektant także okaże się bardzo pomocny, doradzi w którym przypadku kolorowo zadrukowane opakowanie jest lepsze, a kiedy sprawdzi się pudełko z surowej tektury, bez specjalnych ozdobników.

Producentów opakowań w Polsce jest wielu, Viki Family na pewno zalicza się do grona doświadczonych i sprawdzonych podmiotów w tej branży. Oferujemy pełną obsługę – od przygotowania projektu, zgodnie ze specyfikacją klienta, produkcję pudełek, po dostarczenie pod wskazany adres.

Wiemy jaki rodzaj opakowania najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego produktu! Poszukujesz najlepszego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Bookmark the permalink.