Prezent pod choinkę

Zakup prezentu nie jest prostym zadaniem, nawet jak dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować. Staramy się aby było to coś niebanalnego, eleganckiego, co jednocześnie ucieszy i okaże się przydatne. Najprościej kupować prezenty dzieciom. Nastolatkom już dużo trudniej, a dorosłym, to oczywiście zależy również od konkretnej osoby, bardzo trudno. Powiedzmy sobie szczerze, czasy indywidualnych prezentów dawno minęły. Teraz kupuje się to co jest w sklepach i pojawia się w przedświątecznych reklamach, bo oczywiście ci, którym kupujemy prezent, chcą to właśnie, w większości wypadków, otrzymać (oglądają te same reklamy). Oczywiście są jeszcze wyjątki, ale one raczej potwierdzają ogólną regułę. Każdy z nas stara się znaleźć wspaniały prezent, nie można powiedzieć, że kupujemy coś „na odczepnego”, choć pewnie i takich przykładów znalazło by się sporo, ale jest to praktycznie niemożliwe. Kosztuje nas to sporo wysiłku, a efekty nie zawsze takie jak oczekiwaliśmy. Jeżeli więc prezent, choćby i najlepszy, i wyczekiwany prze obdarowaną osobę, nie pozwala nam okazać naszych uczuć, to może wykażmy się w opakowaniu.

Wydawałoby się, że nie jest to trudne zadanie, tym bardziej, że na sklepowych półkach jest tak wiele gotowych toreb i opakowań prezentowych. Niektóre sklepy nawet oferują usługę zapakowania towaru jako prezent. A gdy sklep tego nie robi, można znaleźć punkt świadczący tego typu usługi. Wystarczy więc jasno określić co nas interesuje, i albo znaleźć takie opakowanie i dodać karteczkę od siebie, albo zamówić i ktoś go dla nas wykona. Ale, właśnie nie o to chodzi. Oczywiście, w wielu wypadkach jest to może i najlepsze rozwiązanie, w świątecznym zawirowaniu brakuje czasu na wyjątkowe kreacje dla upominków, które trafią pod choinkę. Jednak nie zapominajmy o tym, że Święta są tylko raz w roku i poza poświęceniem czasu na wybór idealnie dobranego prezentu dla kogoś bliskiego, warto poświęcić trochę go dodatkowo, zadbać o ładne, wyglądające jak obietnica czegoś wyjątkowego opakowanie. Coś w czym będziemy mogli pokazać nasze zaangażowanie i to jak bardzo zależy nam na obdarowanej osobie.

Opakowanie może być naszym prezentem, przygotowanym własnoręcznie, pokazujące nasz indywidualność,  i tylko ukrywające nabytą w sklepie zawartość. I nawet jeżeli będzie żyło jeden dzień, poprawi nam samopoczucie, jako że nasz prezent, pod pewnymi względami był wyjątkowy.

Bookmark the permalink.