Producent opakowań tekturowych

Czy opakowania tekturowe powinniśmy zamawiać u producenta opakowań, czy kupować w wyspecjalizowanych do tego jednostkach np. hurtowniach? To oczywiście zależy, przede wszystkim od liczby pudełek, którą potrzebujemy. Jeśli jest ich tylko kilka czy kilkanaście, to taniej wyjdzie kupić gotowe, przy większej liczbie można już spróbować zlecić ich produkcję. Obecnie postęp technologiczny sprawia, że u producenta można zamawiać coraz mniejsze nakłady i jest to opłacalne.

Dlaczego warto korzystać z usług producenta opakowań? Przede wszystkim przygotuje on opakowania dokładnie dopasowane do wymagań, dedykowane do zastosowania, do którego go potrzebujemy. A to oznacza lepsze zabezpieczenie zawartości i mniej wypełniaczy lub w ogóle ich brak, co nie pozostaje bez wpływu na koszty pakowania. Kolejnym ważnym argumentem za korzystaniem z usług profesjonalnego producenta opakowań kartonowych jest jego wiedza i doświadczenie , która sprawia, że możemy liczyć na jego wsparcie, a to na pewno się przyda.

Producent dysponuje zespołem doświadczonych technologów i projektantów, dobierze więc optymalny rodzaj tektury, zaproponuje odpowiedni wymiar i fason opakowania. Chętnie przejmie na siebie zaprojektowanie dla nas całego produktu, łącznie z propozycją oprawy graficznej, ewentualnymi uszlachetnieniami i odpowiednią technologią naniesienia tych nadruków.

Da nam to pewność, że nasze opakowanie będzie optymalne do zastosowania i w pełni profesjonalne. Producent opakowań zna rynek i klientów lepiej, więc będzie w stanie zaproponować odpowiednie produkty, dostosowane do grupy docelowej i w najlepszej cenie. A dobór właściwego opakowanie, to już połowa sukcesu sprzedaży.

Kolejna zaleta dotyczy usług lokalnych. Wybierając producenta opakowań szukajmy go w rozsądnej odległości. Obecnie szybkie dostawy nie są żadnym problemem nawet na duże odległości, jednak nie pozostają bez wpływu na środowisko. Jeżeli wybieramy pudełko tekturowe, cenione przez klientów i cieszące się opinią najlepszego opakowania, dbajmy o to aby było jak najbardziej przyjazne środowisku, bo to także nasza odpowiedzialność biznesowa w oddziaływaniu na środowisko. 

Opakowania tekturowe powstają przy bardzo niskiej emisji CO2, jednak do rzetelnej analizy ich śladu węglowego należy uwzględnić cały cykl życia pudełka, a tu coraz ważniejszym zagadnieniem staje się transport. Dostawa gotowych opakowań kartonowych do klientów stanowi znaczącą część wpływu branży tekturowej na klimat. Najprostszą metodą jego ograniczenia jest skracenie tras dostaw. Zamawiajmy więc opakowania kartonowe u producentów działających na lokalnych rynkach, to będzie nasza cegiełka dołączona do ograniczenia emiji CO2.

Bookmark the permalink.