Tektura jako izolacja domu

Bat’Ipac to firma specjalizująca się w izolacji, DS Smith reprezentuje branżę opakowaniową. Współpracując z deweloperem Arcobat Group, firmy te budują we Francji domy z tektury. Powstało ich już trzynaście.

Tektury falista, to podstawowy element innowacyjnego rozwiązania zastępującego tradycyjną izolację. Alain Marboeuf, projektant i założyciel Bat’Ipac, postanowił wykorzystać ją zamiast konwencjonalnych materiałów izolacyjnych przy budowie nowych domów.

Po siedmiu latach doskonalenia produktu w 2012 roku powstał pierwszy testowy dom, niedaleko Paryża. Kolejne są rozlokowane w całej Francji. Tektura jako materiał izolacyjny została zastosowana nie bez powodu. Jedną z największych korzyści z zastosowania tektury falistej jest to, że zapewnia ona całoroczną ochronę domu. Tradycyjna izolacja ociepla budynek w zimie, ale nie utrzymuje odpowiednio niskiej temperatury w lecie. Tektura falista schładza budynek latem, a ociepla zimą, co świadczy o jej wszechstronności. Okazało się również, że tektura jest niezwykle dźwiękochłonnym materiałem, co również nie jest bez znaczenia.

Firma Bat’Ipac planuję, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy rozpocznie budowę 100 domów w technologii tekturowej.

Materiały i zdjęcia na podstawie batipac.pro.

 

Bookmark the permalink.