Tekturowy Bugatti

Bugatti Chiron to samochód marzenie prawdopodobnie każdego, kto choć na chwilę zetknął się z nim. Niestety, grono osób które mogą pozwolić sobie na jego zakup na własność, nie jest duże. Pomijając zaporową cenę, która zaczyna się od 2,8 milina dolarów, aby dołączyć do ekskluzywnego grona posiadaczy tego samochodu trzeba spełnić także inne warunki. Sam „gruby” portfel nie wystarczy.

Co więc pozostaje? Można zbudować sobie replikę samochodu np. z tektury. Na takie rozwiązanie zdecydowali się wietnamscy entuzjaści samochodów z NHET TV, którzy należą do licznego grona osób, których nie stać na zakup Bugatti Chiron.

To nie jest pierwsza kartonowa replika supersamochodu ich produkcji. Wcześniej wykonali kartonowe modele m.in. Lamborghini Sian i Ferrari LaFerrari. Z tektury zbudowali również kilka znanych motocykli.

Na pewno należy pochwalić ich za odwzorowanie stylu superauta, od kultowego grilla w kształcie podkowy i poczwórnych reflektorów LED z przodu, po charakterystyczny kształt litery C na profilu bocznym. Niestety całość prezentuje się niezbyt efektownie. Może „nałożenie lakieru” czyli inaczej mówiąc pomalowanie ich samochodu podniosło by jego estetykę. Na to jednak projektanci nie zdecydowali się.

Bugatti Chiron z tektury nie dysponuje również mocą, nawet zbliżoną do oryginału. Napędzany jest bowiem siłą mięśni. Da się jednak nim jeździć, co można zobaczyć na poniższym filmie. Po realizacji projektu, tekturowy samochód został zabrany na jazdę próbną ulicami miasta.


Bookmark the permalink.