Wspieramy walkę z COVID-19

Producent Opakowań Tekturowych Viki Family włączył się w działania firm Semicon Sp. z o.o., Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu, Engineering Design Center oraz 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w zakresie produkcji środków ochrony indywidualnej, która odbywa się pod patronatem #EngineersInArms.

Firma Viki Family wraz z 3M, Saint-Gobain i PB Technik przekazała materiały niezbędne do wyprodukowania 12.000 sztuk przyłbic ochronnych, które przyczynią się do bezpośredniej ochrony osób zaangażowanych w walkę z COVID-19.

Obecnie konieczne jest podejmowanie wszelkich działań, które ograniczą rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. To obowiązek nie tylko rządu i branży medycznej, do pomocy powinny włączyć się również środowiska biznesowe, oczywiście w miarę swoich możliwości. Obecna sytuacja, to dla wielu firm bardzo trudny czas i dla nich najważniejszym zadaniem jest przetrwać. Cieszymy się więc, że my mogliśmy wesprzeć akcję, która pozwolić chronić osoby na co dzień zaangażowane w walkę z wirusem. Zachęcamy również inne firmy do włączania się w różnego typu działania, wspierające walkę z pandemią. Wspólny wysiłek pozwoli szybciej osiągnąć cel, jakim jest zapewnienie wszystkim pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Bookmark the permalink.