Wypełniacze tekturowe

Właściwe zapakowanie towaru do wysyłki to jedna z ważniejszych kwestii w sklepach internetowych, z którą niestety cały czas jest problem. Dobrze dobrane opakowanie wysyłkowe ułatwia jego dostarczenie oraz chroni zawartość przed uszkodzeniem. A to ważne ze względów finansowych, wizerunkowych oraz środowiskowych.

Z badania OnePoll przeprowadzonego w listopadzie 2021 roku na zlecenie DS Smith wynika, że towary o wartości 120 mln zł, zakupione przez Polaków podczas Black Friday i Cyber Monday, ulegną uszkodzeniu podczas dostarczania. To ogromne straty finansowe, ale nie tylko to jest problemem. To także niemiłe doświadczenie dla klientów, którzy z tego powodu mogą przestać dla nas nimi być. Badanie pokazuje, że uszkodzona zawartość wywołuje frustrację, podobnie jak konieczność reklamowania zakupu. Przedmioty, które kosztują mniej niż 55 złotych, zdaniem badanych, nie są warte reklamacji – zwrot nie jest wart ich wysiłku, a takie postępowanie to dodatkowe odpady, uciążliwe dla środowiska.

Zwroty i reklamacje oznaczają utratę dochodów, ale także utratę klientów. 36% ankietowanych twierdzi, że nie będzie chciało kupić już produktu w danym sklepie, jeśli choć raz otrzymało przesyłkę z uszkodzonymi przedmiotami. Konsekwencją jest więc nie tylko wyższy koszt działalności , ale i negatywna reputacja, która może okazać się znacznie bardziej kosztowna.

Rozwiązaniem jest stosowanie dobrych opakowań wysyłkowych oraz dodatkowe zabezpieczanie przedmiotów wewnątrz pudełka. Tradycyjnie do wysyłki używa się tekturowych pudełek, a do ochrony pakowanych produktów folii bąbelkowej, którą jednak coraz częściej zastępuje się wypełniaczami kartonowymi, przyjaznymi dla środowiska i lepiej postrzeganymi przez klientów.

Folia bąbelkowa ma wiele zalet, nadaje się zarówno do owijania przedmiotów, jak i wypełniania pustych miejsc w opakowaniu. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz dobrze amortyzuje przeciążenia. Kłopotem jest jednak jej utylizacja. Tworzywo sztuczne, z którego się ją produkuje, raczej nie nadaje się do recyklingu, a gdy trafi do środowiska, staje się dużym zagrożeniem. Z tego powodu lepiej korzystać z wypełniaczy z innych, bardziej ekologicznych materiałów.

Wypełniacze tekturowe, produkowane z tektury falistej, to świetne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sfalowania tektury skutecznie pochłaniają energię nacisku lub uderzenia, są więc równie dobrym amortyzatorem jak folia bąbelkowa. Wypełniacze takie są w specjalny sposób nacinane, co czyni je niezwykle elastycznymi oraz sprawia, że łatwo dopasowują się do kształtu chronionego przedmiotu. Są też bardzo lekkie, nie wpływają więc na zwiększenie wagi przesyłki. Ogromną zaletą wypełniaczy z tektury jest oczywiście ich ekologiczność – mogą być bez problemów poddane recyklingowi i posłużyć do produkcji kolejnej partii tektury. Nawet jednak, gdy zostaną wyrzucone do odpadów zmieszanych, nie staną się zagrożeniem dla środowiska, ponieważ jako produkt pochodzenia naturalnego ulegną rozkładowi.

Wybór opakowania wysyłkowego i wypełniaczy z tektury falistej to połączenie ekologii z oszczędnością – gwarantuje brak uszkodzeń towaru w transporcie oraz przyjazność dla środowiska. A obie te cechy są bardzo cenione przez klientów. Producent opakowań tekturowych Viki Family oferuje bezpieczne pudełka wysyłkowe E-CO Box oraz wszelkiego typu wypełniacze, niezbędne do właściwego zabezpieczenia towaru podczas transportu.

Bookmark the permalink.