W szczególnych przypadkach tak! Choć akurat ten materiał raczej nie kojarzy się z odpoczynkiem. Jednak pomysłowość ludzka jest niewyczerpana, a pewne sytuacje zwiększają naszą kreatywność w rozwiązywaniu problemów, zwłaszcza jeżeli problem odczuwamy dotkliwie. Właśnie tak narodził się pomysł tekturowej konstrukcji ułatwiającej sen w trakcie podróży.

PowerSiesta, bo tak nazwano urządzenie, jest podkładką pod głowę wykonaną z wytrzymałej tektury falistej. Złożona ma wielkość kolorowego czasopisma, jest więc łatwa do noszenia. Zmieści się w podręcznej torbie np. na laptopa. Po co ktoś wymyślił coś takiego? PowerSiesta ma ułatwić odpoczynek w czasie podróży. Sprawić, że na miejsce docelowowe dotrzemy zrelaksowani, a podróż, nawet długa, nie wpłynie negatywnie na naszą kondycję.

O tym, że podczas podróży samolotem, pociągiem czy autokarem niełatwo znaleźć wygodną pozycję do snu, wie każdy kto choć raz próbował zapaść w drzemkę w czasie podróży. Są oczywiście specjalne nakładki na szyję ułatwiające odpoczynek, jednak ich funkcje ograniczają się do utrzymywania pozycji głowy, a nie całego ciała. Aby odpoczywać musimy o coś, w miarę wygodnie, oprzeć się.

PowerSiesta rozwiązuje ten problem. Po złożeniu, podkładkę opieramy na stoliku lub bezpośrednio na kolanach. Można otoczyć ją ramionami, położyć na niej poduszkę, szalik lub sweter, choć podobno i bez tego jest wygodnie, oprzeć głowę i odpoczywać. Podkładka została tak zaprojektowana, aby głowa spoczywała pod naturalnym kątem bez obciążania szyi i pleców. Czy działa? O tym niestety każdy musi przekonać się sam. To co dla jednego jest bardzo wygodne, dla kogoś innego może być narzędziem tortur.

PowerSiesta jest kolejnym przykładem na uniwersalność tektury falistej jako materiału konstrukcyjnego, a niewielkich rozmiarów składana podkładka pod głowę, może okazać się świetnym rozwiązaniem dla chcących sypiać lepiej podczas podróży. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że podkładka jest trwała, wielokrotnego użytku i wykonana z w pełni biodegradowalnego materiału, nadającego się do recyklingu. Klasyczne poduszki na szyję są zwykle wykonane z syntetycznych materiałów, zawierających wiele szkodliwych substancji, bardzo powolnych w procesie biodegradacji i negatywnie wpływających na środowisko.

Źródło: kickstarter.com

Udostępnij

Udostępnij