Bugatti Chiron to samochód marzenie prawdopodobnie każdego, kto choć na chwilę zetknął się z nim. Niestety, grono osób które mogą pozwolić sobie na jego zakup na własność, nie jest duże. Pomijając zaporową cenę, która zaczyna się od 2,8 milina dolarów, aby dołączyć do ekskluzywnego grona posiadaczy tego samochodu trzeba spełnić także inne warunki. Sam „gruby” portfel nie wystarczy.
Co więc pozostaje? Można zbudować sobie replikę samochodu np. z tektury. Na takie rozwiązanie zdecydowali się wietnamscy entuzjaści samochodów z NHET TV, którzy należą do licznego grona osób, których nie stać na zakup Bugatti Chiron.
To nie jest pierwsza kartonowa replika supersamochodu ich produkcji. Wcześniej wykonali kartonowe modele m.in. Lamborghini Sian i Ferrari LaFerrari. Z tektury zbudowali również kilka znanych motocykli.
Na pewno należy pochwalić ich za odwzorowanie stylu superauta, od kultowego grilla w kształcie podkowy i poczwórnych reflektorów LED z przodu, po charakterystyczny kształt litery C na profilu bocznym. Niestety całość prezentuje się niezbyt efektownie. Może „nałożenie lakieru” czyli inaczej mówiąc pomalowanie ich samochodu podniosło by jego estetykę. Na to jednak projektanci nie zdecydowali się.
Bugatti Chiron z tektury nie dysponuje również mocą, nawet zbliżoną do oryginału. Napędzany jest bowiem siłą mięśni. Da się jednak nim jeździć, co można zobaczyć na poniższym filmie. Po realizacji projektu, tekturowy samochód został zabrany na jazdę próbną ulicami miasta.
Udostępnij
Udostępnij
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi – wydarzenie, które od ponad 50 lat jednoczy ludzi na całym świecie wokół troski o środowisko naturalne. Tegoroczne hasło „Nasza moc. Nasza planeta” przypomina, że każdy z nas może mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety. W obliczu kryzysu klimatycznego, utraty różnorodności biologicznej i narastających problemów z odpadami, […]
Sektor celulozowo-papierniczy w Europie, reprezentowany przez organizację CEPI, odgrywa kluczową rolę w unijnej gospodarce, wspierając złożone łańcuchy dostaw oraz promując produkcję zgodną z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Wprowadzenie przez Stany Zjednoczone nowych ceł importowych w 2025 roku, w tym potencjalnie na produkty papiernicze, wywołało duże zaniepokojenie w branży. Cła te, sięgające nawet 20% dla […]
Rynek opakowań gotowych do sprzedaży detalicznej (Retail-Ready Packaging, RRP) znajduje się w fazie dynamicznego wzrostu, napędzanego czynnikami demograficznymi, zmianami w handlu detalicznym oraz rosnącym zapotrzebowaniem na bardziej efektywne i ekologiczne rozwiązania opakowaniowe. Według prognoz, globalny popyt na opakowania RRP wzrośnie o 9 milionów ton do 2029 roku, osiągając poziom 43 milionów ton.
Organizacja CEPI opublikowała aktualizację swojej europejskiej metody testowej oceny recyklingowalności opakowań papierowych, stanowiącej kluczowy element strategii przemysłu celulozowo-papierniczego na rzecz gospodarki cyrkularnej. Nowa wersja testu została opracowana we współpracy z inicjatywą 4evergreen oraz wyspecjalizowanymi laboratoriami badawczymi, co pozwoliło na stworzenie jeszcze bardziej precyzyjnych i kompleksowych narzędzi oceny.