Tektura to nie tylko materiał na opakowania, o czy przekonywaliśmy wielokrotnie. Dziś kolejny przykład ciekawego zastosowania tektury i to z własnego podwórka. CARDBLOCKS to dwa elementy – klocek o oryginalnej konstrukcji i specjalny łącznik, razem umożliwiają tworzenie niezwykłych form przestrzennych. To polski patent i krajowa produkcja, a że klocki powstają z kartonu, to także produkt przyjazny środowisku.
Twórcą klocków jest inżynier ochrony środowiska Piotr Nawracała, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury. Klocki, jak sam mówi, są konsekwencją badań nad opakowaniami z kartonu o dowolnym kształcie oraz pojawieniem się wnuczki w rodzinie. To dla niej dziadek wymyślił klocki.
Okazało się jednak, że stworzony system elementów konstrukcyjnych z tektury, ma ogromy potencjał dla odbiorców w każdym wieku. Z płaskiego arkusza kartonu można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie. Klocki rozwijają umiejętność tworzenia konstrukcji, uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a przy tym są doskonałą rozrywką, która rozwija inwencję twórczą i pobudza kreatywność.
Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS to alternatywa dla plastikowych zabawek. Ich innowacyjność polega na tym, że każdy element musi zostać przez dziecko samodzielnie złożony, a dopasowywanie i łączenie części oraz zginanie płaskich powierzchni, udoskonalają umiejętności manualne dziecka, szczególnie precyzję ruchów dłoni i palców. Rozwijają także koordynację wzrokowo-ruchową oraz pobudzają wyobraźnię przestrzenną, a ponieważ wymagają zaangażowania i skupienia uwagi, to rozwijają również koncentrację.
Można z nich zbudować zamek, domek, most, stolik z krzesełkami lub coś innego – od prostych brył po bardzo złożone konstrukcje, a także przekształcać zrealizowane projekty w coś innego. Klocki przemycają także trochę wiedzy matematycznej – w systemie CARDBLOCKS dostępne są do złożenia kopuła, rotunda, bryły platońskie, a wkrótce również kilka innych klasycznych brył.
Ekologiczne klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS produkowane są w Polsce, z tektury typu kraft. Posiadają certyfikaty ekologiczności oraz są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Można je składać wiele razy, to nie jednorazowa zabawka, której po złożeniu nie daj się przekształcić. Klocki można kolorować farbami, kredkami czy pisakami, co nada przygotowanej konstrukcji indywidualny charakter. Zainteresowanym ich wypróbowaniem życzymy miłej zabawy.
Źródło: cardblocks.com
Udostępnij
Udostępnij
Od wieków drzewa fascynują ludzi swoją długowiecznością, majestatycznym wyglądem i zdolnością przetrwania w ekstremalnych warunkach. Najstarsze drzewa na świecie, liczące tysiące lat, są świadkami historii i zmian klimatycznych, które przetoczyły się przez Ziemię. Najstarszym znanym okazem na świecie jest świerk „Old Tjikko” rosnący w Szwecji, a w Polsce najstarszym drzewem jest cis pospolity z Henrykowa […]
Opakowania są nieodłącznym elementem współczesnej gospodarki, pełniąc kluczową funkcję w ochronie i transporcie towarów. Jednak ich masowe zużycie prowadzi do poważnych wyzwań związanych z gospodarką odpadami. Najnowszy raport Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, dotyczący rynku recyklingu odpadów opakowaniowych w Polsce w 2022 roku, rzuca światło na skalę problemu i stanowi ważny głos w […]
W obliczu rosnących wyzwań związanych z ochroną środowiska, segregacja odpadów staje się kluczowym elementem działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wyniki badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Fundacji ProKarton pokazują, że Polacy są coraz bardziej świadomi tego obowiązku, a segregacja odpadów opakowaniowych staje się normą w codziennym życiu. Wzrost zaangażowania społeczeństwa jest zauważalny, jednak wyniki […]
Konkurs ART OF PACKAGING to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży opakowań, przyciągające projektantów, studentów oraz profesjonalistów z całego kraju. Edycja 2024, podobnie jak poprzednie, była okazją do zaprezentowania najbardziej innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań w projektowaniu opakowań, a także miejscem, w którym spotkały się wizje twórców i przedstawicieli przemysłu opakowaniowego. Gala Finałowa, która odbyła […]