Diabeł tkwi w… opakowaniu

O tym jak ważne jest opakowanie produktu, nie trzeba przekonywać żadnego producenta z branży FMCG. Świadomość tego, że to opakowanie sprzedaje towar, jest wysoka, ale nie każdy ma pomysł na właściwe rozwiązanie tego problemu dla własnego towaru. Według badań, duża część decyzji zakupowych zapada bezpośrednio przy półce sklepowej. Wyrobienie własnej opinii o produkcie zajmuje konsumentowi około 7 sekund. Tyle czasu ma opakowanie produktu, aby przyciągnąć uwagę i w czytelny sposób przekazać najistotniejsze informacje na temat jego zawartości.

Opakowanie musi być atrakcyjne, to oczywiste, ale czy wystarczające? Czy efektowny projekt graficzny oraz ciekawa forma pudełka jest wystarczająca aby konsument nabył nasz produkt? Jak pokazują badania już 40% Polaków w trakcie zakupów zwraca uwagę na logotypy świadczące o ekologicznych walorach produktu, co oznacza, że na znaczeniu zyskują ekologiczne opakowania. Jeżeli na Twoim opakowaniu pojawi się certyfikat FSC, świadczący o tym, że opakowanie powstało w zgodzie ze środowiskiem, konsument wyżej oceni zarówno samo opakowanie, jak i jego zwartość. Klienci zwracają również uwagę na dodatkowe walory użytkowe opakowań, np. łatwość otwierania, wielokrotne zamykanie, ułatwieniu w przygotowaniu dania, jeżeli to produkt spożywczy, czy wręcz wykorzystanie opakowania do innych zastosowań, po wypakowaniu produktu. Tu najwięcej zastosowań mają opakowania tekturowe, które poprzez zmianę formy mogą stać się przedmiotem użytkowym, a nie kolejnym śmieciem.

Być może to niuanse, ale podobno 95% naszych decyzji podejmujemy podświadomie. Mózg, bez naszego świadomego udziału, decyduje jakie emocje budzi w nas dany produkt. A jeżeli tak jest, to każdy niuans może działać na naszą korzyść i zdecydować o sukcesie bądź porażce produktu.

Jeżeli zależy Ci na sukcesie, a pewnie wszystkim zależy, nie bagatelizuj problemu opakowania. Nie pozwalaj sobie na amatorskie rozwiązania, czy tymczasowe projekty. Najlepiej skorzystaj z usług firmy mającej doświadczenie na rynku produkcji opakowań, która na pewno zaproponuje właściwe rozwiązanie. Ostanie zdanie oznacza zaproszenie do kontaktu z nami. Jesteśmy firmą z ponad 25-letnim doświadczeniem w produkcji opakowań, a posiadane certyfikaty, m.in. FSC, gwarantują wysoką jakość i ekologiczność naszych produktów.

W dzisiejszych czasach, ogromnej konkurencji i natłoku reklam, mniejszym problemem jest stworzenie dobrego produktu niż jego sprzedaż.

Bookmark the permalink.