Kartonowa piosenka

Joe Raciti nie jest zbyt znanym muzykiem. Urodzony w 1982 roku w Massachusetts, regularnie koncertuje tylko w Nowym Jorku i okolicach, czasami sam, często z zespołem, więc tam jest najbardziej znany. Poza tym obszarem nie ma zbyt wielu fanów, co nie znaczy, że to anonimowa postać. Jego pasją jest „popsical”, gatunek muzyki, który sam wymyślił.

Styl muzyki Joe’go nie każdemu przypadnie do gustu. Mimo że jego utwory są przyjemne, dowcipne i oryginalne nie mają licznych fanów. Popsical, czyli połączenie popu, showtunes, musicali… i trudno powiedzieć czego jeszcze, nie okazał się gatunkiem który zrewolucjonizował rynek muzyczny. Dlaczego więc wspominamy o tym muzyku?

Chociaż jego styl nie jest dla każdego, na pewno nie można odmówić mu kreatywności. Szczególnym przykładem, który przyciągnął również naszą uwagę, jest aranżacja piosenki „All Hail the Great Blue Whale”. Do jej wykonania użyto wyłącznie instrumentów wykonanych z kartonu.

Być może dźwięki wydobywające się z tekturowych instrumentów nie są najwyższej jakości, stanowią jednak ciekawe tło dla piosenki, podobnie jak gadżety urozmaicające choreografię, również wykonane z tektury.

Ta piosenka dla wielu na pewno może stać się inspiracją i to niekoniecznie muzyczną. Pomysł na własnoręczne wykonanie potrzebnych instrumentów z tektury, materiału bezproblemowo dostępnego, oraz nieograniczone możliwości ich modyfikacji i dostosowywania do powstających kompozycji, to świetny pomysł na zabawę. Stworzona na tej bazie muzyka i filmy, umieszczone w internecie, będą także doskonałym sposobem na propagowanie zachowań ekologicznych. Miłej zabawy!

Bookmark the permalink.