Kongres ECMA

W tym tygodniu, w dniach 14-17 września 2016 r. we francuskim Antibes/Juan-les-Pins, odbędzie się kongres European Carton Makers Associations (ECMA), na którym spotkają się producenci pudełek składanych. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy brzmi „Big Data – Nowy Przemysł Pudełek Składanych”, gdzie fraza „big data” jest rozumiana jako „duży zbiór danych”.

Big Data ma stać się jednym z kluczowych czynników zmian w branży pudełek składanych. Ma zmienić sposób, w jaki operują i konkurują ze sobą przedsiębiorstwa. Ma zapewnić przewagę konkurencyjną firmom, które gromadzą dużą liczbę danych, analizują je i wyciągają właściwe wnioski.

Program tegorocznego kongresu wypełnią prelekcje prowadzone przez uznanych ekspertów. Między innymi będą to:

  • Phil Gwoke z wykładem „Międzypokoleniowy konflikt, w jaki sposób wykorzystać go dla dobra firmy”.
  • Matthijs van Leeuwen z wykładem „Czym jest Big Data i jaki wpływ może mieć na nasz biznes”.
  • Steven van Belleghem z wykładem „Integracja świata online i offline oraz sposób do wykorzystania >>cyfrowych kanałów kontaktu<< z klientem”.
  • Dominic Cakebread, który zaprezentuje dokument Pro Carton Sustainability Study na temat znaczenia proekologicznych działań w branży opakowań.
  • Stefan Kero wyjaśni, dlaczego wdrożenie zasad programu Folding Carton Industry 4.0 wymaga zmian sposobu myślenia.
  • Peter Fisk z wykładem „Jak Big Data może prowadzić do Wielkich Pomysłów o Ogromnym Wpływie”
  • Nick Fry z wykładem „Jak wygrywa Mercedes” – o drodze firmy do sukcesu w wyścigach Formuły 1, w tym o wpływie Big Data na innowacyjność.
  • Zaprezentowane zostaną również wyniki badania 360° Industry Update ukazującego, co działo się w branży w ostatnim roku i jakie są obecne trendy rozwojowe.

Kongres ECMA to nie tylko miejsce słuchania. Oferuje on także wyjątkową okazję spotkania z innymi przedstawicielami z branży i podzielenia się swoimi pomysłami. Pozwala także na poznanie mechanizmów jakimi rządzi się biznes pudełek składanych i lepsze ich zrozumienie.

Tegorocznemu kongresowi towarzyszy gala wręczenia nagród w konkursie Pro Carton ECMA Carton Award, która odbędzie się 15 września się w Villa Le Palm Beach w Cannes.

Bookmark the permalink.