Nowy rok w branży opakowań

Podsumowania, plany, strategie. Tak standardowo rozpoczyna się działalność firm w nowym roku. Styczeń to najczęściej jeszcze spokojny okres, klienci robią to samo co my, więc zamówień, a przez to i pracy, jest mniej. Mamy więc czas na analizy i planowanie działań na bliższą i dalszą przyszłość.

Jedną z rzeczy, o której musimy pamiętać, to wydarzenia związane z naszą branżą. To ważne punkty na mapie naszych działań. Pozwalają nie tylko na bieżąco śledzić najnowsze trendy, ale również nawiązywać osobiste relacje z klientami, co w dzisiejszych czasach jest kluczowe dla sprzedaży w sektorze B2B. Wdrażanie najnowszych rozwiązań i szybkie dopasowywanie się do nowych wymagań klientów przekłada się na lepsze produkty, szybsze wprowadzanie nowości na rynek, a w konsekwencji na wyższe zyski. Ważne jest więc „być na bieżąco”.

Pierwszym ważnym wydarzeniem dla branży są Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays, które rozpoczną się 15 lutego w Warszawie. To cykliczna impreza odbywająca się od 2005 roku, i przyciągająca wystawców z całego świata. Kolejną, już bardziej specjalistyczną, są Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017, które odbędą się w dniach 7-9 marca. W tym roku, po raz pierwszy towarzyszyć im będzie Giełda Opakowań, Materiałów i Urządzeń do Pakowania 2017. W założeniu ma to być miejsce spotkania producentów opakowań z kupcami, umożliwiające zawarcie kontraktów handlowych.

4 kwietnia rozpocznie się w Warszawie, prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie wiosny w branży opakowań, Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 2017. Odbywająca się już po raz 9. impreza, jest największą, w branży opakowań, w Europie Środkowo-Wschodniej. To okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności, jak również do wzięcia udziału w licznych warsztatach, konferencjach oraz prezentacjach. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na warsztaty „Jak opakować brandy? Dowiedz się od praktyków, w jaki sposób opakowanie pozycjonuje produkt i markę.”. To nie jedyne, czym chcemy Państwa zainteresować. Serdecznie zapraszamy również na nasze stoisko. Viki Family, jako producent opakowań tekturowych, oczywiście będzie obecny na targach.

Bookmark the permalink.