Packaging Innovations 2017

Obecnie opakowania to olbrzymia branża i odrębna gałąź przemysłu, bardzo ważna dla prawie wszystkich produktów. Większość z nich odniosła na rynku sukces właśnie dzięki opakowaniu. Oczywiście produkt jest bardzo ważny, ale aby go spostrzec, uwagę musi przyciągnąć jego opakowanie. Z tego powodu branża opakowań stała się jedną z najbardziej innowacyjnych. Najnowsze trendy będzie można poznać i zobaczyć już wkrótce, podczas jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży – 9. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się 4-5 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. To największe tego typu targi w Europie Środkowej.

Packaging Innovations to połączenie ekspozycji wystawienniczej i spotkań ekspertów, ale również wykłady, konferencje i prezentacje nowości rynkowych, innowacyjnych produktów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Na Targach będzie można spotkać producentów i dystrybutorów wszelkiego rodzaju opakowań, etykiet, displayów, czy usług pakowania i konfekcjonowania. Spodziewanych jest prawie 200 firm z całej Europy, oraz 5000 profesjonalistów.

W tym roku targi Packaging Innovations są podzielone na specjalistyczne strefy tematyczne. Strefa LUXPACK to o opakowania i etykiety dedykowane dla produktów premium. LABELLING to strefa dotycząca wszystkiego co związane z etykietami i ich produkcją. PRINTING obejmuje systemy drukowania bezpośrednio na opakowaniach. Strefy CO-PACKAGING, LOGISPACK i SAFETYPACK będą prezentować najnowsze trendy w usługach pakowania i przepakowywania, innowacyjne rozwiązania w opakowaniach logistycznych, zbiorczych i paletach. Będzie także strefa ECOPACK, gdzie przedstawione zostaną opakowania biodegradowalne, usługi recyklingu i technologie produkcji bioopakowań.

Podczas Targów Packaging Innovations będzie można wziąć udział w konferencjach eksperckich i bezpłatnych seminariach. „Label Innovations” odpowie jakie nowe wyzwania komunikacyjne i rynkowe stawiane są przed producentami opakowań. „Jak opakować brandy” wyjaśni, w jaki sposób opakowanie pozycjonuje na rynku produkt i markę. Podczas „Forum Druku Cyfrowego” będzie można porozmawiać o personalizacji druku opakowań i etykiet, oraz ogromnych możliwościach nowoczesnych technologii. Podczas seminariów workShops – będzie można dzielić się własnymi doświadczeniami i wiedzą, a także wysłuchać porad fachowców i zdobyć nowe informacje na tematy związane z branżą opakowań.

Na targach, jako producent opakowań tekturowych, oczywiście będziemy obecni. Zapraszamy na nasze stoisko D15. Zapoznać się na nim można będzie, między innymi, z naszym najnowszym opakowaniem, dedykowanym branży e-commerce – E-CO Box. To opakowanie, które gwarantuje szybkie pakowanie i bezpieczny transport towaru ze sklepu internetowego do klienta. Jest również niezwykle uniwersalne i atrakcyjne cenowo.

Bookmark the permalink.