Packaging Innovations

12-13 kwietnia 2016 r. w Warszawie, odbędzie się 8. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo -Wschodniej. W tym roku opakowania zaprezentuje prawie 200 wystawców – czołowe firmy z Polski i zagranicy.

W ramach imprezy targowej odbędzie się również V edycja Strefy Studenta. To konkurs na projekt opakowania skierowany do studentów – osoby do 26 roku życia, niezwiązane zawodowo z firmami zajmującymi się projektowaniem opakowań lub ich produkcją. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: „Głosowanie Internautów” oraz „Głosowanie Profesjonalistów”. Poznaliśmy już laureatów kategorii „Głosowanie Internautów”, wszystkie wyróżnione projekty to opakowania tekturowe.  Wyniki „Głosowania Profesjonalistów” poznamy podczas targów.

Największą liczbę głosów zdobyły prace:

I miejsce – „TOSTER” – projekt opakowania opiekacza do tostów, który może służyć również za pudełko do przechowywania chleba, autor: Julia Rekowskia, studentka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

1

II miejsce – „Hang On – take away soap” – opakowanie i jednocześnie wieszak na mydło, autor: Aleksandra Gos, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

2

III miejsce – „Opakowanie na truskawki” – projekt kartonowej łubianki, autor: Irena Rosiak, studentka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

4

Ciekawostką jest, że podczas Targów będzie można obejrzeć najsłynniejsze opakowanie świata – puszkę zupy konserwowej Campbella Andy’ego Warhola. Zaprezentowany zostanie certyfikowany print z 1969 r. – odręcznie podpisany przez Andy Warhola i ostemplowany numerem 112, o wymiarach 89cm x 58,42cm.

Bookmark the permalink.