Czy opakowania tekturowe powinniśmy zamawiać u producenta opakowań, czy kupować w wyspecjalizowanych do tego jednostkach np. hurtowniach? To oczywiście zależy, przede wszystkim od liczby pudełek, którą potrzebujemy. Jeśli jest ich tylko kilka czy kilkanaście, to taniej wyjdzie kupić gotowe, przy większej liczbie można już spróbować zlecić ich produkcję. Obecnie postęp technologiczny sprawia, że u producenta można zamawiać coraz mniejsze nakłady i jest to opłacalne.
Dlaczego warto korzystać z usług producenta opakowań? Przede wszystkim przygotuje on opakowania dokładnie dopasowane do wymagań, dedykowane do zastosowania, do którego go potrzebujemy. A to oznacza lepsze zabezpieczenie zawartości i mniej wypełniaczy lub w ogóle ich brak, co nie pozostaje bez wpływu na koszty pakowania. Kolejnym ważnym argumentem za korzystaniem z usług profesjonalnego producenta opakowań kartonowych jest jego wiedza i doświadczenie , która sprawia, że możemy liczyć na jego wsparcie, a to na pewno się przyda.
Producent dysponuje zespołem doświadczonych technologów i projektantów, dobierze więc optymalny rodzaj tektury, zaproponuje odpowiedni wymiar i fason opakowania. Chętnie przejmie na siebie zaprojektowanie dla nas całego produktu, łącznie z propozycją oprawy graficznej, ewentualnymi uszlachetnieniami i odpowiednią technologią naniesienia tych nadruków.
Da nam to pewność, że nasze opakowanie będzie optymalne do zastosowania i w pełni profesjonalne. Producent opakowań zna rynek i klientów lepiej, więc będzie w stanie zaproponować odpowiednie produkty, dostosowane do grupy docelowej i w najlepszej cenie. A dobór właściwego opakowanie, to już połowa sukcesu sprzedaży.
Kolejna zaleta dotyczy usług lokalnych. Wybierając producenta opakowań szukajmy go w rozsądnej odległości. Obecnie szybkie dostawy nie są żadnym problemem nawet na duże odległości, jednak nie pozostają bez wpływu na środowisko. Jeżeli wybieramy pudełko tekturowe, cenione przez klientów i cieszące się opinią najlepszego opakowania, dbajmy o to aby było jak najbardziej przyjazne środowisku, bo to także nasza odpowiedzialność biznesowa w oddziaływaniu na środowisko.
Opakowania tekturowe powstają przy bardzo niskiej emisji CO2, jednak do rzetelnej analizy ich śladu węglowego należy uwzględnić cały cykl życia pudełka, a tu coraz ważniejszym zagadnieniem staje się transport. Dostawa gotowych opakowań kartonowych do klientów stanowi znaczącą część wpływu branży tekturowej na klimat. Najprostszą metodą jego ograniczenia jest skracenie tras dostaw. Zamawiajmy więc opakowania kartonowe u producentów działających na lokalnych rynkach, to będzie nasza cegiełka dołączona do ograniczenia emiji CO2.
Udostępnij
Udostępnij
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi – wydarzenie, które od ponad 50 lat jednoczy ludzi na całym świecie wokół troski o środowisko naturalne. Tegoroczne hasło „Nasza moc. Nasza planeta” przypomina, że każdy z nas może mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety. W obliczu kryzysu klimatycznego, utraty różnorodności biologicznej i narastających problemów z odpadami, […]
Sektor celulozowo-papierniczy w Europie, reprezentowany przez organizację CEPI, odgrywa kluczową rolę w unijnej gospodarce, wspierając złożone łańcuchy dostaw oraz promując produkcję zgodną z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Wprowadzenie przez Stany Zjednoczone nowych ceł importowych w 2025 roku, w tym potencjalnie na produkty papiernicze, wywołało duże zaniepokojenie w branży. Cła te, sięgające nawet 20% dla […]
Rynek opakowań gotowych do sprzedaży detalicznej (Retail-Ready Packaging, RRP) znajduje się w fazie dynamicznego wzrostu, napędzanego czynnikami demograficznymi, zmianami w handlu detalicznym oraz rosnącym zapotrzebowaniem na bardziej efektywne i ekologiczne rozwiązania opakowaniowe. Według prognoz, globalny popyt na opakowania RRP wzrośnie o 9 milionów ton do 2029 roku, osiągając poziom 43 milionów ton.
Organizacja CEPI opublikowała aktualizację swojej europejskiej metody testowej oceny recyklingowalności opakowań papierowych, stanowiącej kluczowy element strategii przemysłu celulozowo-papierniczego na rzecz gospodarki cyrkularnej. Nowa wersja testu została opracowana we współpracy z inicjatywą 4evergreen oraz wyspecjalizowanymi laboratoriami badawczymi, co pozwoliło na stworzenie jeszcze bardziej precyzyjnych i kompleksowych narzędzi oceny.