Przeprowadzka firmy

Przeprowadzka to na pewno stres i wyzwanie logistyczne. Najczęściej jest tak, że jednocześnie i przeprowadzamy się i pracujemy. W końcu klienci nie chcą czekać, nie interesuje ich nasze problemy. Warto zadbać więc o porządek, nawet w trakcie pakowania i rozpakowywania. Powstało już sporo poradników, jak wszystko sprawnie zorganizować, nie będziemy więc powtarzać się. Skupimy się na jednym aspekcie przeprowadzki – pakowaniu.

Aby wszystkie nasze rzeczy zostały sprawnie i bezpiecznie zostały przewiezione, koniecznie należy je dobrze spakować. Tu z pomocą przychodzą pudła kartonowe, najlepsze rozwiązanie do przeprowadzek. Jeżeli dysponujemy oryginalnymi opakowaniami np. na komputery, to bardzo dobrze, zabezpieczą one jak należy przewożony sprzęt. Niestety, to rzadkość, aby ktoś przechowywał te pudła, zajmują za dużo miejsca i wprowadzają bałagan. Najczęściej wyrzuca się je natychmiast po rozpakowaniu. Musimy więc postarać się o kartony, w które spakujemy nasze rzeczy. Warto dokładnie zaplanować ile i jakich pudeł będziemy potrzebować. Np. dokumenty i książki  są ciężkie, nie można więc umieszczać ich w zbyt dużych pudłach, bo trudno będzie je przenosić. Dla dokumentów są zaprojektowane specjalne pudełka, w których nie tylko przewiezie się zawartość, ale również po przeprowadzce można przechowywać dokumenty i wygodnie z nich korzystać.

Pudła powinny być dobrze dopasowane do przewożonych rzeczy, aby w trakcie przeprowadzki zawartość nie uszkodziła się. Do delikatnych i drogich sprzętów jak np. komputery, warto przygotować dopasowane opakowania, które dobrze zabezpieczą je w trakcie transportu. Większe opakowania można zamówić do lekkich rzeczy. Trzeba pamiętać, że wszystkie „drobiazgi” trzeba do czegoś wrzucić. Warto również postarać się o coś co zabezpieczy meble, aby nie poobijały się w transporcie, można rozdzielić je np. arkuszami kartonu.

Jeżeli planujesz przeprowadzkę i potrzebujesz opakowań tekturowych, zwróć się do nas. Przygotowaliśmy mnóstwo kartonów do tego przeznaczonych, dysponuje więc niezbędną wiedzą i pomożemy sprawnie i bezpieczni zorganizować pakowanie Twojej firmy.

Bookmark the permalink.