Rynek kartonów na pudełka składane będzie rósł

Największe zużycie kartonu w latach 2016 – 2020 będzie przypadało na pudełka składane. Rynek ten będzie rósł średnio  o 4,12% rocznie, wynika z raportu indyjskiej firmy konsultingowej Sandler Research. Raport omawia stan obecny i perspektywy wzrostu globalnego rynku kartonu na pudełka składane na lata 2016-20. Cały raport jest dostępny na stronie www.sandlerresearch.org/global-folding-carton-market-2016-2020.html

Pudełka składane są to produkty kartonowe pocięte, złożone, zalaminowane i zadrukowane, gotowe do wykorzystania przy pakowaniu towarów. Przeważnie są dostarczane jako płaskie kartony oznaczone liniami zagięcia, co pomaga we właściwym składaniu go w opakowanie. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach.

Głównym motorem napędowym popytu na pudełka składane, jest rosnący popyt na produkty spożywcze. A jego wzrost z kolei, jest spowodowany wzrostem populacji i dochodów osobistych konsumentów w wielu częściach świata. Zwiększone zapotrzebowanie na żywność łatwą i szybką do przygotowania, a do tego estetycznie i ekologicznie zapakowaną, powoduje wzrost popytu na kartony na pudełka składane. W 2020 roku udział produktów spożywczych w zużyciu pudełek składanych wyniesie 27% z całości rynku.

Jeżeli chodzi o geografię, to największym konsumentem pudełek składanych w 2015 r był Azjatycki region Pacyfiku, posiadając blisko 42% udziału w światowym rynku. Zgodnie w prognozą, w 2020 roku udział ten ma się jeszcze zwiększyć, do 50%, głównie za sprawą Chin, które są największym odbiorcą pudełek składanych i w których trwa nieprzerwany wzrost zamożności.

Bookmark the permalink.