Tekturowe meble

Tektura ma tak dużo zalet, że znajduje coraz to nowe zastosowania. Polska firma Świat Tektury, wprowadziła na rynek meble z tektury, które mają zastąpić tradycyjne rozwiązania. Czy zdobędą popularność i staną się standardem w mieszkaniach i biurach? W ofercie firmy dostępne są stoły, krzesła, sofy, regały na książki, tekturowe lampy, a nawet coś dla domowych zwierząt – wszystko wykonane ze złożonej z kilku warstw tektury. Jeśli zależy nam na trwalszym rozwiązaniu, dostępne są wersje z nałożonym na tekturę laminatem.

Tekturowe meble to odpowiedź na ciągle rosnące zapotrzebowanie na produkty ekologiczne. Tektura jest lekka, wytrzymała i plastyczna. Można z niej wykonać niebanalne i w pełni funkcjonalne meble, których nie trzeba skręcać, sklejać, można za to łatwo składać i przenosić, a w razie potrzeby także schować. Świadomość ekologiczna wciąż rośnie, a konsumenci coraz bardziej otwierają się na ekologiczne rozwiązania. Tekturowe meble wyróżniają się nie tylko ciekawym wyglądem ale również aspektem prośrodowiskowym, więc ich stosowanie np. w biurze pozwala na budowę odpowiedniego wizerunku firmy.

Zaletą tekturowych mebli jest duża wytrzymałość przy niskiej wadze oraz kompaktowy wymiar po rozłożeniu. Są łatwe w transporcie, a także w przechowywaniu, gdy trzeba je rozłożyć. Meble te cieszą się największym powodzeniem wśród firm oraz studentów, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania i z reguły nie mają do dyspozycji dużego metrażu. Producenci pragną jednak udowodnić, że jest to praktyczne rozwiązanie do każdego domu, stosują je więc we własnych mieszkaniach. Jak mówi prezes firmy …moje mieszkanie w stu procentach jest wyposażone w nasze meble, najstarsze z nich mają dwa lata i pewnie jeszcze długo posłużą. Młodych ludzi nie trzeba przekonywać, że to dobre rozwiązanie. Sceptycznie na meble spoglądają osoby starsze, którym nie chce się wierzyć, że tekturowe meble mogą się sprawdzać.

Eksperci zastanawiają się jak będą wyglądały meble przyszłości. Przewidują, że wkrótce tradycyjne panele MDF, zostaną zastąpione bardziej ekologicznymi płytami wykonanymi z całkowicie naturalnych i w stu procentach biodegradowalnych materiałów, także pochodzących z recyklingu. A stanie się tak dlatego, że wymaga tego polityka klimatyczna, ale również dlatego że klienci na takie właśnie cechy coraz częściej zwracają uwagę.

Źródło zdjęć: Świat Tektury

Bookmark the permalink.