Tekturowe ozdoby na choinkę

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. W większości domów, zwłaszcza w tych gdzie są dzieci, wiążą się to z przystrajaniem choinki, a często, nawet całego domu. Ozdoby można kupić, sklepy w grudniu są nimi przepełnione. Jednak lepszym rozwiązaniem, a na pewno tańszym, jest ich samodzielnie wykonanie. Przygotowywanie dekoracji wspólnie z rodziną, jest dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu, a dla dzieci świetną zabawą.

Karton jak żaden inny materiał doskonale się do tego nadaje. Ozdoby z tektury są bardzo proste w przygotowaniu. Potrzebujemy jedynie kartonu oraz kilka akcesoriów, takich jak: nożyczki, klej, farby oraz np. wstążki, gałązki wikliny, brokat, czy coś innego co akurat mamy. Dekoracje takie, nie tylko będą się świetnie prezentowały w domu, ale będą także oryginalne, co pozwoli wyróżnić się w zalewie gotowych rozwiązań.

Z tektury czy papieru możesz wykonać choinki, gwiazdki, aniołki czy inne ozdoby, co tylko podpowie wyobraźnia. Nie masz pomysłu, lub nie bardzo wiesz jak to wykonać? W internecie znajdziesz mnóstwo podpowiedzi i instrukcji, nie martw więc się o to. Jeżeli masz chęć pobawić się, na pewno dasz radę. Ozdoby z tektury można również powiesić na choince, zamiast tradycyjnych bombek i dekoracji. Dzięki nim możesz przygotować unikalną aranżacją drzewka. Dobrze wykonane i przechowywane ozdoby z tektury posłużą przez lata i można je wykorzystać podczas kolejnych świąt.

Warto poświęcić trochę czasu i zrobić ozdoby świąteczne samemu. To nie tylko rozwijająca wyobraźnię zabawa, pozwala także zaoszczędzić sporo pieniędzy, które można przeznaczyć np. na prezenty dla najbliższych. A dekoracje wykonane samemu, nie są na pewno gorsze od tych sklepowych. Ozdoby w które włożysz własną pracę twórczą, lub będą dziełem twoich dzieci, będą miały ogromną wartość sentymentalną i pozwolą nadać indywidualnych cechy wystrojowi wnętrza. Ozdoby z tektury to bardzo prosty sposób na udekorowanie mieszkania, w końcu każdy z nas ma w domu zbędny karton, który może wykorzystać do przygotowania dekoracji świątecznej.

Poniżej film instruktażowy, jak wykonać choinkę z papieru. Prwada, że proste. Inne pomysł pozostawiamy do wymyślenia (lub znalezienia).

Bookmark the permalink.