Butik z tektury

Karton był ekologiczny zawsze, więc jest materiałem pożądanym, co powoduje, że jest wykorzystywany coraz częściej w coraz to nowych dziedzinach. Stosuje się go nie tylko przy opakowaniach również… np. przy wystroju wnętrz. Pisaliśmy już o kawiarni w Rumunii, której wnętrze jest wykonane z tektury. Dziś przedstawiamy „tekturowy” butik.

W miejscowości Reggio Emilia we Włoszech jest butik oferujący elegancką galanterią skórzaną. Wyróżnia go wnętrze, zaprojektowane przez włoską artystkę Francescę Signori, wykonane z materiałów w 100% naturalnych, głównie z tektury. Z tego materiału wykonano wszystkie meble, od półek po lampy, a także ściany. Podłoga jest drewniana, a wnętrze oświetlają ekologiczne żarówki. W projekcie zostały wykorzystane oryginalne faktury i kolory kartonu.

Jak podaje właściciel: …eBARRITO zbudowane są z modułowych, podwójnie tłoczonych ścian kartonowych, wyposażonych w tekturowe regały, co daje efekt falistości, uzyskany dzięki łączeniu sekcji rurowych i lamp przypominających klatki dla ptaków.

Trzeba przyznać, że całość wygląda oryginalnie i elegancko, a oszczędne meble podkreślają ekspozycję towarów, które jeszcze lepiej rzucają się w oczy klientom.

Ekologią zyskuje na popularności już od lat. Jednak ostatnio stała się już tak ważna, że czasem próbujemy być ekologiczni trochę „na siłę”, co z prawdziwą ekologią nie ma wiele wspólnego. Jest to jednak już na tyle istotne, że praktycznie każda firma odwołuje się do zachowań prośrodowiskowych w swoim wizerunku. Zyskujemy na tym wszyscy, więc nie możemy narzekać.

Bookmark the permalink.