Drugie życie opakowań tekturowych

Jak projektować opakowania, by nie lądowały od razu w śmietniku? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy projektu organizowanego wspólnie przez Allegro i School of Form – Katedry Wzornictwa Uniwersytetu SWPS.

Założeniem programu było zapewnienie drugiego życia opakowaniu wykorzystywanemu do wysyłki towarów zakupionych przez Internet. Opakowania tekturowe mają stać się wielorazowe i wielofunkcyjne, ale jednocześnie, mają być maksymalnie wygodne oraz atrakcyjne wizualnie. Takie zadania projektowe otrzymali studenci, biorący udział w tym wydarzeniu, po za tym mieli wolną rękę.

Efekty pracy młodych twórców przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Gotowe rozwiązania można było obejrzeć podczas gali wieńczącej projekt. Studenci, przygotowując rozwiązania, pomyśleli o bardzo różnych potencjalnych odbiorcach: o dzieciach, osobach starszych, młodzieży, tych, którzy dopiero się urządzają, ale także tych, którzy już mieszkają. Część przedstawionych projektów na pewno zostanie zrealizowana.

Ogromną korzyścią dla uczestników była na pewno bliska współpraca z biznesem, to że opracowane przez nich rozwiązania przybrały realne formy. Na pewno zaprocentuje to w przyszłości, gdy rozpoczną swoje życie zawodowe.

Jeżeli jesteś zainteresowany nietypowymi i atrakcyjnym rozwiązaniami w dziedzinie opakowań tekturowych, zapraszamy do kontaktu.

Bookmark the permalink.