Opakowania z tektury falistej można w prosty sposób dopasować do dowolnych kształtów i rozmiarów pakowanych przedmiotów, zapewniając im w ten sposób lepszą ochronę. Obecna technika nanoszenia nadruków sprawiła, że opakowania z tektury falistej stały się bardzo atrakcyjne, czyli gotowe do ekspozycji na półce jako skuteczne narzędzia marketingowe. Opakowania z tektury falistej są na tyle uniwersalne, że można w nie pakować zarówno przedmioty o wadze jednego grama, jak i jednej tony.

Współczesne inteligentne opakowania upraszczają pracochłonne procesy pakowania oraz pozwalają lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń transportową i to wszystko to przy jednoczesnym zapobieganiu uszkodzeniom towarów. Te inteligentne opakowania powstają dzięki wyjątkowym właściwościom tektury falistej – wysokiej elastyczności, sztywności, niskiej wadze przy jednoczesnej dużej wytrzymałości.

Dodatkowa tektura jest doskonałym materiałem zarówno z punktu widzenia ekologii, jak i gospodarki o obiegu zamkniętym. W 100% nadaje się do recyklingu, w 100% powstaje z surowców pochodzących ze źródeł odnawialnych oraz w 100% ulega biodegradacji.

Nie należy się więc dziwić, że już 75% wszystkich przewożonych dziś towarów opakowanych jest w tekturę falistą. A kolejne już czekają na takie opakowania i wkrótce się doczekają, bo zakres stosowania tektury ciągle rośnie.

Przykładem nowego zastosowania kartonowych opakowań może być innowacyjne opakowanie wysyłkowe do pakowania żywych roślin – projekt który zdobył nagrodę na World Packaging Awards 2022.

Solidna struktura tektury falistej mocno trzyma roślinę i ziemię w doniczce podczas transportu. Opakowania można dopasować do różnych kształtów i średnic doniczek oraz regulować jego wysokość. Właściwości amortyzujące i pochłaniające wilgoć tektury falistej pomagają utrzymać roślinę w dobrym stanie, od wyruszenia w drogę aż po dotarcie do miejsca przeznaczenia, które może trwać nawet 4 dni.

Opakowanie składa się z trzech części, dwuczęściowego pudełka zewnętrznego z tektury falistej oraz wkładki z tektury litej.

Źródło zdjęcia: glommapapp.no

Opakowanie to zapewnia lepszą ochronę roślin niż wcześniej stosowane. Zmniejsza wagę i objętość paczek, co przekłada się na obniżenie kosztów wysyłki oraz lepszą wydajność pakowania. Ta ostania oznacza oszczędności w transporcie, czyli mniejszą emisję CO2. Wysyłka roślin odbywa się więc w w sposób bardziej zrównoważony i bardziej ekonomiczny.

Opakowanie takie są też łatwiejsze w dostawie do odbiorcy, ponieważ są dostarczane rozłożone na płasko. Przez to zajmują także mniej miejsca podczas przechowywania.

Źródło: corrugated-ofcourse.eu

Udostępnij

Udostępnij