Pudełka tekturowe klapowe

Pudła klapowe to najpopularniejszy rodzaj opakowań kartonowych. Zawdzięczają to prostej budowie, która przekłada się na korzystną cenę oraz uniwersalności, dzięki której znajdują zastosowane w bardzo wielu branżach, również w naszych domach i w trakcie przeprowadzek.

W katalogu FEFCO pudełka klapowe zaszeregowane są w grupie drugiej. Są najprostsze pod względem konstrukcji, jednoczęściowe z tylko jedną zakładką na ścianie bocznej (służącą do sklejenia bądź zszycia) oraz z górnymi i dolnymi klapami. Zamyka się jej poprzez odpowiednie złożenie klap lub ich sklejenie taśmą.

Modele o oznaczeniach od 200 do 203 to najpopularniejsze modele pudełek kartonowych, o prostej budowie w formie sześcianu. To najczęściej spotykane opakowania kartonowe, stosowane zarówno jako opakowanie jednostkowe, jak i opakowania zbiorcze. Ogromną ich zaletą jest to, że całe pudełko powstaje z jednego arkusza tektury i nie wymaga przygotowania wykrojnika. Takie pudełka powstają na sloterze – urządzeniu do wycinania kartonów, posiadającemu głowice bigujące oraz głowice wycinające. Urządzenie można szybko skonfigurować do odpowiedniego wymiaru pudełka, jak również do grubości zastosowanej tektury. Sposób produkcji gwarantuje, że cena takiego opakowania jest bardzo atrakcyjna.

Modele pudełek klapowych oznaczonych 204 do 231 w katalogu FEFCO to kartony o bardziej skomplikowanej budowie. Do ich produkcji konieczne jest już przygotowanie wykrojnika. Jednak dzięki swojej konstrukcji zyskują dodatkowe atuty i większą wytrzymałość.

Pudła klapowe doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie produktów podczas transportu czy przechowania w magazynie, jednak również do pakowania pojedynczych produktów. Ułatwiają również przechowywanie rzadziej używanych sprzętów w naszych domach, a w czasie przeprowadzek pomagają szybko się spakować. Można je także stosować jako pudełka wysyłkowe w sklepach internetowych. Lista branż w której znajdują zastosowanie jest bardzo długa. Pudełka klapowe mają także zalety wynikające z właściwości samej tektury. W dobie niszczącego środowisko, wszechobecnego plastiku, opakowania z tektury pomagają chronić środowisko naturalne. Im częściej są stosowane, tym lepiej dla nas wszystkich.

Producent opakowań tekturowych Viki Family oferuje pudełka klapowe w każdym wymiarze i o dowolnej konstrukcji. Pudełka mogą być zadrukowane wysokiej jakości nadrukiem fleksograficznym lub offsetowym – pudełka kaszerowane. Posiadamy certyfikat FSC, bardzo ceniony przez konsumentów.

Zaintersowany opakowaniami kartonowymi? Zapraszamy do kontaktu.

Bookmark the permalink.