Tekturowa replika Ferrari

Samochody sportowe wzbudzają emocje. Prawie każdy z nas marzy, już nawet nie o tym aby stać się posiadaczem takiego samochodu, ale nawet trochę nim pojeździć. Niestety cena zakupu, zwłaszcza tych najsłynniejszych, przyprawia o zawrót głowy. Jest jednak rozwiązanie, które choć na chwilę pozwoli nam poczuć się właścicielem rasowego supersamochodu.

Z pomocą przychodzi tektura, materiał który najbardziej kojarzy się z opakowaniami i francuski artysta Benedetto Bufalino, który w ramach projektu zatytułowanego La Ferrari sur la voiture sans permis, stworzył tekturową replikę Ferrari, którą można nałożyć na inny samochód. Pozwala to przekształcić nasze codzienne auto w legendarny samochód sportowy.

Wystarczyła tektura, farba i trochę dodatków aby powstała replika ferrari testarossa. Tekturowa konstrukcja posiada ręcznie malowane felgi i opony, metalowe końcówki rur wydechowych i odpowiednie logo. Jest tak zaprojektowana, aby ślizgać się po masce samochodu i umożliwić zamocowanie jej do dachu i boków. Wycięcia w oknach umożliwiają widoczność, co sprawia, że można z niej korzystać na drodze. Czy można się pomylić jeśli chodzi o model samochodu? Prawdopodobnie nie, pamiętajmy jednak, że artysta wszystkie swoje projety traktuje z dużą dozą humoru.

Benedetto Bufalino zasłynął już wieloma ciekawymi i nieszablonowymi pomysłami związanymi z samochodami. Do jego najbardziej znanych konstrukcji należą przeróbki samochodu na jakuzzi, grila, stół do pingponga czy piec do pizzy. Przerobił także samochód-betoniarkę na kulę dyskotekową czy z przyczepy kempingowej stworzył mobilny, w pełni funkcjonalny basen.

Jednak nie wszystkie jego projekty związane są z motoryzacją. Ferrari z tektury, to nie jedyny projekt w którym wykorzystał ten materiał opakowaniowy. Francuski artysta wraz ze swoim zespołem stworzyli całą przestrzeń domową wraz z wyposażeniem, używając do tego kartonu. Była to parodia katalogu znanego sklepu IKEA. Wszystkie dekoracje i meble łącznie z poduszkami i kwiatami zostały wykonane z tektury w skali 1:1, tworząc prawdziwie realistyczny obraz w pełni umeblowanego domu.

Bookmark the permalink.